Veiling n° 1 – 2023

  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
Beeldjes van bekende graveurs/beeldhouwers
1a Denise Peeters, De Violist, gegoten brons, 215 mm, 1995, zeldzaam, uit de reeks Commissie voor Numismatiek, zie Flash 24180, p. 16/26 50
2a Luc Verlee, Ontspanning, gegoten brons, 190 x 100 x 58 mm, een zittende vrouw met zonnehoed, uit de reeks Commissie voor Numismatiek, zie Flash 24180, p. 16/26 50
3a Fernand Vanderplancke, De omhelzing, gegoten brons, 95 x 52 mm, 1986, uit de reeks Commissie voor Numismatiek, zie Flash 24180, p. 16/26 50
4a Raymond Glorie, Het Paar, gegoten brons, 138 x 128 mm, op wengé voetje, getekend 57/90, 1986, uit de reeks Commissie voor Numismatiek, zie Flash 24180, p. 16/26 50
5a Raymond Glorie, Geest van de nacht, gegoten brons, 70 x 70 mm, 1996, groene patina, een vrouw die haar haar wast, uit de reeks Commissie voor Numismatiek, zie Flash 24180, p. 16/26 50
6a Marc De Bruyn, De Hoop, gegoten brons, 250 x 120 mm, 1983, op mamrmeren voet, uit de reeks Commissie voor Numismatiek, zie Flash 24180, p. 16/26 50
7a Luc Verlee, De opstand, gegoten brons, 200 x 90 x 70 mm, donker gepatineerd 50
Boekenlijst
1 Cercle d’Études Numismatiques, Catalogue des monnaies du royaume de Belgique, 1967, 183 p., met ex-libris A.Despretz 5
2 André Van Keymeulen, Cercle d’Études Numismatiques, Cuivres des Pays-Bas (1502-1792) , 1970, 86 p. met ex-libris A.Despretz 5
3 Miscellanea Numismatica, Jubileumalbum 1968-1978, 11 november 1978, 309 p. met gehandtekende tekst van André Dewil, getekend 15 juli 1982. 5
4 V. Gadoury & R. Elie, Monnaies de Nécessité françaises 1789-1990, 1er édition 1990, 688 p. met de volgende tekst en de handtekening : A Monsieur Despretz, Hommage de l’Auteur, Paris le 20-10-90 5
5 Christian Meert, Ateliers Monétaires de la Belgique (VIIe – Xxe siècle), Cercle d’Études Numismatiques, 1971, 64 p. met ex-libris A Despretz en mooi ingebonden 5
6 Jeunesses Numismatique, Cercle d’Études Numismatiques, N° 1, 1966 en met N° 12 van 1972, mooi in leder ingebonden met exlibris van A Despretz 5
7 Albert Hochheimer, Goud, gesel der Mensheid, 1959, 314 p. met exlibris van A Despretz 5
8 Cercle d’Études Numismatiques, N° 1, 1964 en met N° 4 van 1967, mooi in leder ingebonden met exlibris van A Despretz 5
9 Cercle d’Études Numismatiques, N° 1, 1968 en met N° 4 van 1971, mooi in leder ingebonden met exlibris van A Despretz 5
10 Cercle d’Études Numismatiques, N° 1, 1972 en met N° 4 van 1975, mooi in leder ingebonden 5
11 Collections du Chevalier Mayer van den Bergh, Catalogue des Jetons, Médailles, Méreaux et Monnaies, Antwerpen, 1911, niet open gesneden 5
12 Le Club Français de la Médaille, Bulletin n° 47/48, 1975, 199 p, vol met prachtige medailles 5
13 Nationale Bank van België, Belgische munten en bankbiljetten sedert 1830,  Brussel, 1989, 315 pagina’s 5
14 Robert Vogeleer, Duizend jaar muntslag te Brussel, 1965, 108 pagina’s 5
15 S. Scheers, J. van Heesch & R. Van Laere, Uitmuntend Goud, 1991, 276 pagina’s 5
16 Victor Gadoury, Auktion I + II + III, 1973/74/1975, samengebonden in luxe-band, veel foto’s. 5
17 Een aantal Drouot catalogi uit 1968, 1969, 1970, 1971, samengebonden in luxe lederen band met exlibris van André Despretz, duizenden foto’s van belangrijke munten en medailles 5
18 XIth International Numismatic Congess, Brussels, 8-12 september 1991, 106 pages, Bibliothecae Guelferbytanae numismatica Selecta, ingebonden in luxe lederen band met goudopdruk 5
19 C.E. Dekesel, Bibliothecae Universitatis Gandavensis Numismatica Selecta 1514-1599, 486 pagina’s, ingebonden in luxe lederen band met goudopdruk 5
20 Lot van 3 boeken; Geo Verbanck, Medailles, 2003 – Arbeid Bekroond, gentse interbellum-medailleurs aan de slag, 1997 – Twintig eeeuwen belgische Munt - 5
21 André Van Keymeulen, Munten van Albrechts en Isabella tot Willem I, Brussel, 1981, 260 pagina’s 5
22 C. Logie, Die Aufklärung in Munt en Medaille 1683-1794, Europalia, 1987, 543 pagina’s 5
23 Morin Frans, Congolese munten, 1970, 38 pagina’s, in leder ingebonden 5
24 Charles Dupriez, Monnaies et essais monétaires du royaume de Belgique et du Congo belge, 1949, Planches, 56 pagina’s 5
25 Musée royal de Mariemont, Médaille et Industrie, Belgique, XIXe-debut du XXe siècle Collection Raoul Warocqué, 1991, 103 pagina’s 5
26 Klein en Fijn – 4 catalogi over hedendaagse Belgische edelsmeed- en snijkunst- Uitgave Museum voor Gelde en Geschiedenis Nationale Bank, 1989-1990- bijzonder interessant voor medailleverzamelaard 10
27 Marc Vancraenbroeck, Medailles rond de Belgische aanwezigheid in Midden-Afrika 1876-1960, Brussel, 1996, met handtekening van Marc Vancraenbroeck 10
28 Van ijzer en brons, Bas-reliëfs van de Marie-Louise Dupont-collectie, Brussel, 2008, 53 pagina’s 5
29 Anthony Demey, Geo Verbanck, beeldhouwer, Gent, 1995, 64 pagina’s in kleur. 5
30 H.A. Groenendijk, Catalog of Telephone and Telegraph Tokens, 1989, 82 pagina’s 5
31 Staatliche Galerie Moritzburg Halle, Frauen Museum, Medaillekünstlerinnen in Deutschland, 1993, 143 p. 5
32 Prov. Comité voor kunstambachten Brabant, Japanese Art-Medal, 1989, 156 p. 5
33 Yves Landrain, Kleine kroniek van de Kon. Bibliotheek, Penningkabinet, Brussel, 1995 2
34 André Despretz, Omtrent Gentse en andere hondepenningen, 1988, 54 pagina’s 2
35 Marc Vancraenbroeck, Mémoire de Métal, Université libre de Bruxelles, 238 p, zeer intéressant 10
36 Andre Despretz, Drie aan Norbert Cornelissen geschonken medailles, 30 pagina’s 2
37 Hedendaagse Belgische medailleurs, Brussel, 1985, 270 p. onontbeerlijk voor uw bibliotheek 10
38 EGMP Jaarboek 1997 + French Tokens + Penningparade- 3 stuks 5
39 Belgische Medailles Belges – overzicht van de jaarproducties van 1990 / 1991 / 1992 / 1993/ 1994/ 1995/1999/2000/2001/2002 – 10 stuks 5
40 William D. Craig , Coins of the World 1750-1850 , 1e Editie – 755 pagina’s 5
41 Victor Gadoury, Monnaies Françaises 1795-1973, 1e editie – 240 p. met exlibris A. Despretz 5
42 Roland Elie, Jetons et medailles publicitaires français et coloniaux, 1994, 315 p., met inschrift van de auteur 5
43 Firmin De Smet, Aglane de Nivelles 1912-1994, prachtige studie, Speciaal nummer Flash 5
44 Marc Bar, Souvenirs métalliques de la guerre 1940-45 et l’Occupation, Falsh Speciaal nummer 2006 5
45 Marc Vancraenbroeck, Les médailles des galas de la Presse bruxelloise au Théâtre de la Monnaie, Flash Speciaal nummer 2008 5
46 Vente publique/Openbare verkoop van de collectie Aumonier Joseph De Potter – Munten, medailles, bibliotheek, 56 p. 5
47 R. Elie & M-A.Reynckens, Jetons métalliques des cercles et casinos français et coloniaux, 175p. met exlibris 5
48 André Borné, Eer aan de arbeid, Eretekens voor werknemers 1830-1980, Brussel, 1982, 150 p. 5
49 Raymond Weiler, Jetons en carton de cafés luxembourgeois, Luxemburg, 1993, 52 p 5
50 A.Kooij, Catalogus van Nederlandse betaal- en reclamepenningen, 2e herziene druk, 296 pagina’s 5
51 Marcel Thirion, De muntschat van Liberchies, Brussel, 1972, 250 p. 5
52 Nationale Bank, Het vorstenportret op munt en biljet 1830-1991, 292 pagina’s 5
53 John Porteous, Les Monnaies, Plaisir d’images, 128 p. 5
54 Raymond Bogaert, Deposito, krediet en geldhandel door de eeuwen heen, 1988, 72 p. 5
55 Hugo Vanhoudt, Atlas der munten van België van de Kelten tot heden, Herent, 1996, meer dan 250 pagina’s 10
56 Alex Bastiaens, De muntslag der aartshertogen Albrecht & Isabella 1598-1621, 1981, 87 p. 5
57 R.S.Yeoman, A catalog of modern world coins, 1968, 508 p. 2
58 Veiling 16 novembre 1991 Numismatique Monnaies et Médailles, Jean Vinchon, 475 loten 1
59 Karl Scheuch, Münzen aus Porzellan und Ton, 1978, 164p. 5
60 Seaby’s Standard catalog of British Coins, 287 p. 2
61 Dr. H. Enno Van Gelder, De Nederlandse Munten, 1965, 270 pagina’s + Johan Mevius, Nederlandse Munten West-Indië, suriname, curaçao, antillen, 117p. 5
62 Prof. J. Baerten, Zesentwintig eeuwen Europese munten, van stater tot Ecu, 160p. 5
63 Gemeentekrediet, Een munt voor Europa, 1991, 11e congres numismatiek, 160 p. met de originele affiche 5
64 Jos Philippen, Splendeur de la Monnaie Belge, Diest, 181p. 5
65 Herdruk Carte Ov Liste contenant le prix de chacun Marcq, Once, Estrelin & As, en Anvers, 1627, intéressant 5
66 Lot boeken : Catalogi Belgisch Munten van 1964, 1969,1974, 1977, 1981, 1983, 1984, 1995, interessant voor de evolutie van de prijzen, 8 stuks 5
67 Lot boeken: Twintig eeuwen belgische munt + catalogus Lexemburg (mooi ingebonden) +catalogus Duitse munten sinds 1871 + Change des monnaies étrangères + Belgische Negociant, Gent (zeer oud) 5
Medailles
68 Origineel ontwerp van Jules Lagae met het portret van Guido gezelle – Ø 370 mm – ontwerp in plaaster met een gulden patina en een paar kleine vlekjes – zeer zeldzaam 10
69 J Keustermans, Moderne evocatie van de fabriek van medailles / Kz. Mauquoy-Tramaux & C° Opendeurdagen 1988 – 50 mm – brons 10
70 Gent, Watertorenschutters – Prijsmedaille 1966 – 4e prijs Firmin Van heule – 50 x 75 mm, brons 10
71 Gent, Luchtkarabijnschieten – Prijsmedailles 1967 1e prijs + 1970 3e prijs – 36 x 25 mm – verguld brons & brons – 2 stuks 10
72 Gent, karabijnschieten – Prijsmedaille 1968 – 32 mm – rood koper 10
73 Gent, karabijnschieten – prijsmedaille 1974 – 49 mm – brons 10
74 Leopold I / Comice agricole de gand – 43 mm – brons 10
75 Raymond de Meester - Koninkrijk België Stier – Ministerie van Landbouw -46 mm – verguld brons + brons – lot van 2 stuks 10
76 Lot van 3  stuks: Société les amis réunis Mons 1910, verguld, 36 mm + Koe wordt gemolken St Ghislain 21 mai 1925, 40 mm, brons + Concours pour l’amélioration de la race bovine, Brabant, 50 mm, brons, 2e prix 10
77 Stad gent / Vancrombrugge’s genootschap Gent Zangwedstrijd 1883-1884 – 46 mm, verzilverd 10
78 Van Crombrugghe’s genootschap Gent 1857 / Hommage – Gekroonde hanger – 80 x 47 mm, verguld 15
79 J. Fisch – Een herdershond bewaakt het vee / Royal Dressage DIEKOP – 50 mm – verzilverd brons 10
80 Lot van 4 veeprijskampmedailles – Zevekote 1912 + 1888 + 1937 + 1903 – 4 stuks in brons 20
81 Lot van 6 veeprijskamp medailles – 46 mm – brons 20
82 Opgepast! De verzameling platen met foto’s van de productie van medailles van de Etablissements FISCH aangevuld met die van Fibru, ongeveer 65 stuks die een mooi overzicht geven van hun productie, zeer zeldzaam en zeer interessant 100
Landbouw en veeteelt
83 Jaar- en veemarkt Landegem 1923/1934 (5ex)/1937-46 mm – verguld brons 5
84 Fokveedag Oudenaerde 1948 – 60 mm – brons 5
85 Provinciale prijskamp Scheldewindeke 13-7-69 – 49 mm 5
86 Baarle – Varkensprijskamp 1936 (Ag?) / Veeprijskamp 1936 + 1988 (verguld) / Paardenrpijskamp 1936 20
87 J. Renert – Exposition Chevaline – Hautem St Lievin – 1911 – 1e prix – 46 mm – verguld brons 10
88 J. Bekaert – Prijskamp der paarden 24 oogst 1926 – gemeente Meerendré – 50 mm – brons (2ex) 5
89 Nazareth – Peerdenprijskamp – 17-9-1934 – 50 mm – brons (2 ex) 10
90 Nevele – Jaarmarkt 12 mei 1913 – 50 mm -brons 5
91 Province de Hainaut Amélioration de l’Espèce Chevaline – 61 x 59 mm, verz. Brons + 4e concours généraux d’elevage – 50 mm – brons 10
92 Landbouw/Wareghem – Veeprijskampen 1912 + 1926 + 1933 + 1934 (2 ex) + 1938 – 45 mm – brons + verguld 15
93 Gentbrugge Landbouwcomice Gent – 50 mm – brons + verguld 10
94 Aeltre – Prijskamp van Paarden 1928 – 50 mm – brons 5
95 Deinze – Maatschappij ter verbetering van het Paardenras – 1927 – 50 mm – brons (2ex) 5
96 Lokeren – Jaarmarkt – Stad – 30 mm – brons 5
97 Gent- Heusden / Paardenprijskamp 1950-(4st) 48 mm – brons + landbouwcomice Gent 1914 Prijskamp 51 mm 10
98 Landbouwcomice Gent voor St Almandsberg – 1936 – 5 stuks – brons, verguld en verzilverd – Kz. Leopold III gravure van Alf. Mauquoy 20
99 Concours Nationale – Nationale prijskamp / Stierekop (van Antoon Jorissen)  1928 + 1932 (2) + 1935 (5) + 1937 (2) + 20
100 Wedstrijd Landbouwcomice Gent Mariakerke -1922 – 50 mm – brons 5
  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6