Veiling n° 2 – 2022

  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
JULES LAGAE
1 Wereldtentoonstelling Brussel/Exposition Internationale Bruxelles 1897 – 70 mm – verguld brons – 165 gram – 5 mm  dik - met op de keerzijde de volgende gravure: Médaille d’Or / ME Pauline Thys – Bruxelles 1897 / Exposition Internationale – uiterst zeldzaam- Jaarboek EGMP 1985 (deze niet vermeld!!!) 50
2 Idem – brons – 4 mm dik – 142 gram – 70 mm – FDC- Jaarboek EGMP 1985 – n° 1 25
3 Edouard Simon – Bourgmestre Peruwelz 1862-1902 – Notaris – Officier in de Leopoldsorde – Prachtig portret in hoog reliëf – 70 mm – brons - Jaarboek EGMP 1985 – n° 3 25
4 Jan Mahieu-Liebaert – 70 mm – brons – 1921 – prachtig portret - Jaarboek EGMP 1985 n° 12 25
5 Emile Gallemaerts – 62 mm – brons – 1925 – prachtig portret – geneesheer - Jaarboek EGMP 1985 n° 15 25
6 Jean Verhaeghe – 60 mm – brons – prachtig portret – épreuve d’artiste – bestendige deputatie - Jaarboek EGMP 1985 – n° 17 25
7 Jules Buyssens – 52 mm – brons – jardin pittoresque 20
8 Edouard Remy – 1905 -  Usines de Wygmael -50 mm - brons - Jaarboek EGMP 1985 n° 4 20
9 Guido Gezelle – 31 mm – brons – hangertje – zoo denken - Jaarboek EGMP 1985 n° 18 10
10 Comité Nationale de secours et d’alimentation 1914-18 division du vetement – 34 mm – brons + verzilverd (FDC) - Jaarboek EGMP 1985 – n° 11 20
11 Verbetering van de paardenrassen – 45 mm – Amerioration de l’espece chevalines – Oost-Vlaanderen 1910 – 1913 – 1933 – 1936 – in brons, verguld, verzilverd – 5 stuks – hangers - Jaarboek EGMP 1985 – n° 2 25
Arbeid bekroond
12 Graveur Albert Servaes – plaket van Alfred Vangeert, bestendige deputatie, provinciale raad Oost-Vlaanderen 60 x 83 mm, brons, épreuve in FDC Fibru Brussels 1997 40
13 Graveur Le Roy H – portret van Ferdinand Vander Haeghen 1911 – 60 mm – brons – Bibliotheca Academica Gandavensis – FDC 25
14 Graveur Emile Poetou – Koning Boudewijn / 1817-1967 Universitas Gandavensis wapenschild universiteit– 80 mm – brons – zeldzaam 25
15 Graveur Jan Anteunis -& Val. Vaerwijck – Koninklijk Verbond Gebuurtedekenijen – 1000 Jaar Gent handelsstad / Roeland herboren terug in den toren- 70 mm, brons – met speciale gravure: in dankbare hulde aan  dekenij palinghuizen – prachtige gravure van voor- en keerzijde – zeldzaam met die gravure 40
16 Graveur Jan Anteunis – Portret van Prof.Dr P. Van Oye – plaket 82 x 62 mm – verguld brons 25
17 Graveur Carl de Cock – Hulde van verdienste van  stad Gent aan DE ROO Polydoor 30-10-1947 – prachtige gravure van de voor- en keerzijde – 70mm – brons 25
18 Graveur Carl de Cock – buste van Emile Brown / burgemeester stad Gent – plaket 47,5 x 47,5 mm- brons 20
19 Graveur Henry Thiery – portret van Oscar Vandevoorde 1898-1935 – 62 x 46 mm – brons – épreuve d’artiste 40
20 2 dozen met oude munten ingewerkt in een messing plaat (meer dan 100 exemplaren) van normaal zilveren munten uitgevoerd in brons, waren dit modellen? Geen idee wat dit moet voorstellen, volgens sommige musea vervalsingen, uit te zoeken 50
21 Van Biesbroeck senior gieter – een zelfportret van Van Biesbroeck met zijn vrouw Leonie De Keukelaere – galvano – productie: 3 exemplaren – geschenk van Violet de dochter van Van Biesbroeck aan de verzamelaar op 24.10.91 (Brussel) hoogst zeldzaam – 62 x 79 mm –messing 50
22 Graveur Van den Meersche – portret van Jan Grauls met blanco kz – 70 mm – brons 25
23 Graveur Van den Meersche – portret van Prof. Dr. C. Heymans Nobelprijs 1938 – 19.1.40 – plaket 60 x 82 mm – brons  en de – FDC – zeer bekende arts – zeldzame épreuve 40
24 Graveur Van den Meersche – portret van Frans Daels – 82 x 61 mm – brons – FDC – épreuve 40
25 Graveur Van den Meersche – portret van Evert Gorter – 61 x 83 mm – brons – FDC épreuve 40
26 Graveur Van den Meersche – portret van Prof. Fr. De Beule 1919-1949 – 59 x 81 mm – brons 25
27 Geo Verbanck – Een meisje schenkt een tros bloemen aan een vrouw, de stad Gent voorstellend / De stad Gent uit erkentelijkheid – 45 x 66 mm – boogplaket – brons 35
28 Geo Verbanck – Een jongen en een meisje lezen uit een boek, Openbaar Onderwijs der stad Gent / Oudleerlingenbond der Rijksmiddelbare scholen te Aalst aan Mynheer Joseph Wauters schatbewaarder – 58 x 81 mm – verzilverd brons – prachtige gravure 35
29 Geo Verbanck – Naakte staande engel met toorts en palm en de tekst: Openbaar Onderwys der Stad Gent / Stad Gent schooljaar 1921-22 – 64 x 85 mm, verzilverd brons 35
30 Geo Verbanck – Prof. Ir. Gustave Magnel 1889-1955 / A.I.G. Laureatus – 103/105mm – voor- en keerzijde in een loden proefslag – zeldzaam 50
31 Geo Verbanck – Prachtig portret van Mercurius / VOSEKO U.G. – 45 mm – zilver 50
32 Geo Verbanck – Portret van Kan. G. Van den Gheyn Gent 1926 – 47 x 59 mm – brons – FDC 20
33 VB1917 – ANNEE DE LA VICTOIRE 1917 Een putto houdt de bloemen van de overwinning vast – gegoten plaket in brons, groen gepatineerd – 125 x 180 mm – schitterend gegoten 50
34 Henri Thiery – Beschermcomiteit der Officieele scholen van Gent 1927-1937 / M. Felix Van Eecke – 150 mm – gegoten brons bij Vandevogel in origineel etui 50
Bekende personen
35 Alf. Mauqouy1827 Charles De Coster 1927 / Et il partit avec elle chantant sa sixième chanson – brons – 70 mm – uit de reeks Les Amis de la Médaille 25
36 Bija 1938 – Buste van Baron Eugene Laermans / Au peintre des humbles – 70 mm – brons - – uit de reeks Les Amis de la Médaille 25
37 Graveur Jan Anteunis – Portret van Goethals en zijn echtgenote / Conjuges Theo Mariaque Goethals ambo octoginta quinque annos nati A.D. MCMLXVI Sexagesimum conjugalis eorum vita annum egerunt – 92 mm – brons – proefslag 40
38 Henri Thiery – Edouard Anseele / 1874-1924 Vooruit en hooger – K.V.A.O.V. Architecten – 60 mm – verzilverd brons - 25
39 Graveur Henry Thiery – portret van Oscar Vandevoorde 1898-1935 – 62 x 76 mm – lood – proefslag 40
40 Graveur Bart Somers - plaket van Alfred Vangeert – 64 x 88mm – lood – proefslag met lichte aantasting loodziekte 25
41 Graveur Domien Vandenbossche – Buste van Victor Deneffe naar links / Blanco – 41 x 68 mm – brons 25
42 Graveur Marc De Bruyne – Prof. Dr. Frans Daels / Voorzitter Ijzerbedevaartcomité met Ijzertoren – 82 mm- gegoten brons 25
43 Graveur Oscar Jespers – Prof. Dr. J. Haesaert vast secretaris 1944-1861 / Kon. Vlaamse Academie voor Wetenschappen Letteren en Schone Kunsten van België J. Haesaertmedaille voor de Sociologie – 81 x 81 mm – verguld brons (komt weinig voor in verguld) 30
44 Geo Verbanck – Adrianus VI Pontifex Maximus / Pauselijk wapenschild met tiara – 70 mm – brons 30
45 Graveur A.R. – JJ Verbiest Prof Pedagogie – gegoten brons – 69 mm - 25
46 Gieter Vindevogel -  Prof. Dr. Jules François / Cvm amicis discipvlisqve svis ad mcmlxxvii – 50mm – brons – in origineel etui 25
47 Gieter Vindevogel -  Prof. Dr. Jules François / ECLSO Gent VI. Europ Congress 12-3-1977 SOBEVECO – 50mm – brons 25
48 W. Kreitz – Fondation Universitaire – Universitaire stichting – MDCCCCXX – 75 mm – brons 20
49 Carlos Van Dionant -  Hoofd naar rechts van Marie-Louise Dupon als jonge vrouw – 80 mm – brons 30
50 Basile Lamon – Paul Bertrand, hoofd naar links, medewerker van Fibru Brussels – 80 mm – brons 30
51 P Lateur – Portret van Piet Theys – gegoten in brons op 78 mm – zeldzaam 30
52 Boschmans – Hoofd van Camille Huymans naar rechts – 26-5-56 Inhuldiging Inauguration Germinal Hasselt – 70 mm – brons 20
53 Coolens /Poetou – Heymans Fondation – Hoofd naar links / Logo Univ Gent – 80 mm – brons – in etui – 200ex 25
54 Mark Macken – Richard Declerck hoofd naar links / 1945 Gouverneur van de prov. Antwerpen 1966 – 80 mm – brons – in etui 25
55 W. Kreitz – 1961 Louis Lebeer vast secretaris 1978 Hoofd naar links / Hulde van de Academie aan haar Vast secretaris – 80 mm – brons 30
56 Devreese 1941 – Daniel-Marnix van Duyse / Societe Belge d’Ophtalmologie Fondation de lecoeuillerie Médaille van Duysse Laureat – 70 mm – brons – épreuve 40
57 Rau – Victor Van Straelen buste naar links / In honorem africanae Naturae Studiosis Defensoris 1934-1959 Leeuw in de wildernis – épreuve 1996 – verguld brons – 70 mm 50
58 George Sarton 1884-1956 Buste in vooraanzicht / Gratis animis Universitas Gandavensis – 55 mm – verz. Brons 25
59 George Sarton 1884-1956 Buste in vooraanzicht / Gratis animis Universitas Gandavensis – Bosmans-Jelgersma 1989-1990 - 55 mm – verz. Brons 30
60 Josue Dupon – Jul. Lagae 1862-1931 / Jules Lagae 1862-1962 Onthulling monument te Roeselare 6-10-1962 – 60 mm – brons – FDC – épreuve 40
61 Alfred Courtens 1963 – Baron Louis Fredericq 27-XI-1965 – Buste naar links – 69 mm – brons -FDC – epreuve 40
62 Greta Jonker – Orlandus Lassus / 1994 Polyphoniae – 69 mm – brons – uit de reeks « Promotie van de Medaille” n° 33 van 1994 30
63 Graveur Oscar Jespers – Prof. Dr. J. Haesaert vast secretaris 1944-1861 / Kon. Vlaamse Academie voor Wetenschappen Letteren en Schone Kunsten van België J. Haesaertmedaille voor de Sociologie – 81 x 81 mm – brons 25
64 HLannoye – Fondator C. Carnoy 1908-1983 MW – 50 mm – brons – in origineel etui 25
65 K. Widelski – Lt Gerard Willemot 1901-1945 Buste in vooraanzicht / Politieke gevangenen Staf GL Zone III -Presse clandestine Resistant armé – 80 mm – brons 25
66 G. Naccis 1948 – 75e verjaring Bond Moyson Gent 1954 50ste verjaring Soc. Kliniek Volkskliniek – 38x50 mm – brons – in origineel etui 20
67 Coolens – Prof.Dr Carlos Hooft 1974 -/ Kleine jongen speelt met de blokken – 90 mm – 1996- épreuve 40
68 Geo Verbanck – Prof. Ir. Gustave Magnel  Fondateur de 1934 Seco 1954 – 70 mm – brons -in origineel etui 30
69 Geo Verbanck – Prof. Gustave Magnel 1889-1955 Herdenking Commemoration 13-10-1956 – 70 mm – brons 25
70 Geo Verbanck – Frederic Swarts / Au professeur Swarts ses anciens eleves reconnaissants ses amis – 70 mm – brons 30
71 Geo Verbanck – 1912-1930 Marcel De Clercq Président de la Société du chemin de fer Gand-Terneuzen – 52 x 72 mm – boogplaket – brons – in origineel etui 30
72 Bonnetain – Franz Cumont / Academia Belgica Gratissimo animo memor 1868-1947 – 70 mm – brons 25
73 Rau – Henri Pirenne 1933 Histoire de Belgique 1897-1932 – 70 mm – brons – uit de reeks Les Amis de la Médaille d’Art – (rand : Fisch) 30
74 Darville – Leon Canivet – Président de l’association charbonnière des bassins de Charleroi et de la basse-Sambre 1940-1957 – 71 mm – brons – in origineel etui 30
Nieuwjaarspenningen
75 Basile Lamon – Vredesronde / Fibru MCMXCIII – 80 mm- brons – 140 gram 25
76 Idem maar op 35 mm – verzilverd brons in kaartje 10
77 Idem maar op 35 mm – verzilverd brons in kaartje 10
78 Witterwulghe – 35 mm – A thing of Beauty is a joy for ever – nieuwjaar 1995 – brons – in kaartje 10
79 Basile Lamon – Vredesronde / Fibru MCMXCIII – 35 mm- brons – in origineel etui 10
80 Basile Lamon – Paul Bertrand, hoofd naar links, medewerker van Fibru Brussels / amicis meis 1924-1997– 35 mm – brons 10
81 Willy Faes – 1996 moeder met kind 33x35 mm + 1997 Muziekinstrumenten – 35 mm – brons – 2 stuks 10
82 Fibru – Rau kleine putto 1996 20 x 31 mm / moeder met kinderen 1997 25 mm – brons – 2 stuks 10
83 Fibru – 1986, brons + open monumentendag 1994 aluminium + idem misslag – 3 stuks 10
84 A. Fisch graveur sur metaux reclamepenning 32 mm – koper + A. Fisch 25 cent Zink + Gouden bruiloft Wilsele 1996 van Jozef Waerzeggers & Rosa De Ryck – 30 mm 20
85 Reclamepenning J.Fisch Sprac. Insignes pour socc. 40-42 R.A. Dansaert Bruxelles – mer eraan vast een hangertje met de afbeelding van een aapje en de tekst Cercle Montois 39 mm + 20 mm – zeer zeldzaam 30
Gentse medailles
86 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan / Rijkslandbouwhogeschool Gent – 80 mm – brons 20
87 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan / Rijksfaculteit der Landbouwwetenschappen Gent – 80 mm – brons 20
88 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan / Rijkslandbouwhogeschool Gent Postuniversitaire onderwijsdagen – 80 mm – brons 20
89 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan / Universiteit Gent Faculteit Landbouwkundige en toegepaste biologische wetenschappen– 80 mm – brons 20
90 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan Personeelsvereniging R.U.G. FLW 80 mm – verzilverd brons 20
91 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan / Verbond Ingenieurs Fak. Landbouwwetenschappen Gent Promotie – aan Paul Sels 1968 – 107 mm – gegoten brons 25
92 August Vermeylen / 1872-1945 – 60 mm – brons – genummerd op de rand 83 20
93 Lot met 3 medailles – hangertjes Universiteit Gent Sigill Mai Acad Gandavensis (2) + Universitaire sportbond Gent – 30 mm – brons 10
94 Lot van 3 medailles INTER UTRUMQUE – 3 verschillende, één met kz tekst: herinnering karnavalfeesten koninklijke bond personeel R.U.G. 1978 82 x 53 mm – brons 15
95 Geo Verbanck – Openbaar onderwijs der stad Gent / Schooljaar 1924 1925 school zwijnaardesteenweg aan Lanckrock Maria Verdienstelijke leerlinge  - 85 x 64 mm – brons 20
96 Lemaire – Plechtig onthuld te Gent den 13 juli 1885 / Lieven Bauwens 1769-1822 invoerder en verspreider van het katenspintuig – 61 mm – brons 25
97 Lemaire – Gekroond wapenschild / De stad Gent dankt de onderwijzers en onderwijzeressen harer scholen voor hunne trouw aan de wet 1879 – 40,5 mm – brons 25
98 Lemaire – Institut des sciences 16 avril 1883 / Université de gand + wapenschild gentse univ – 40 mm – brons 25
99 Marcel Rau – Eeuwfeest België – Engel / Zwaard & korenaren – 70 mm – brons 10
100 Universiteitsgebouw met gekroond wapenschild van de Gentse Universiteit – 104 x 90 mm – messing + 2e stuk in originele verpakking op naam van Hertebaut Leonard 15
  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7