Veiling n° 2 – 2022

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
301 Willy Kreitz- Vz. Twee hoofden zijdelings tegen elkaar naar links van Herbert Hoover (vrijmetselaar) en Emile Franqui (vrijmetselaar)/ Kz. Fondation Universitaire Universitaire stichting 1920-1970 – 80 mm, brons (op rand: Fonson) 40 -
302 Oscar Sina – Vz. Hoofd naar links van J.B. Cooreman 1928 / Kz. Hulde der provincie Oost-Vlaanderen 1928 – 65 mm, brons 20 -
303 BIJA 1938 – Vz. Borstbeeld naar links van Emiel Buskens / Kz. Bij de 40e verjaardag 1898-1938 – 65 mm, brons 30 30
304 A. Dupagne – Vz. Een werkman aan de hoogovens van Hoboken / Kz. Société Générale Hoboken 1906-1958, 80 mm, brons 25 25
305 Dolf Ledel – Vz. Hoofd naar links van Joseph Wauters Ministre / Kz. Blanco, groot plaket 160 x 122 mm, brons, 864 gram, gegoten, groen gepatineerd, zeer zeldzaam 75 75
306 Dolf ledel – Vz Hoofd van een jonge vrouw naar links / Kz. Blanco maar op de rand: Annie en fevrier 41 – onbekend ontwerp in gips – 115 x 100 mm- zeer zeldzaam 45 50
307 Dolf Ledel – Vz. Borstbeeld naar rechts van Maurice Ansiaux MCMXXXIX – Kz. Blanco – 80 mm, brons 20 -
308 Dolf Ledel – Vz. Hoofd naar links van Jean Neyberch / Kz. Blanco – 70 mm, brons 20 30
309 Dolf Ledel – Vz. Vrouw naar rechts / Kz. Heilige Maria met kind in de armen – proefslag in brons op 40 mm 25 -
310 Dolf Ledel – Vz. Borstbeeld naar links van Raymond Mayne / Kz. 1967-Au professeur… 60 mm, brons 15 -
311 Lemaire – Vz. Borstbeeld naar links van John Cockerill 1790-1840 / Kz. Translation des cendres de cockerille 14 septembre 1947 – 71 mm; brons 20 -
312 Julien Lefevre – Vz. Hoofd naar links van Georges Van Den briele (ambtenaar Koninklijke Munt) / Kz. Tekst – 80 mm – brons 30 -
313 Victor Demanet  Vz. Hoofd naar links van Raymond Mercier  / Nord France Société Belge , 77mm, brons 15 -
314 L. Dupuis – Vz. Stoomboot op de Schelde met zicht op Antwerpen / Kz. Stoomboot op zee 1886 N.D.L. 1911, 70 mm, brons 20 -
315 Ianchelevici – Vz. Hoofd naar rechts van Paul Struye / Kz. 15 ans de precidence du Senat 27.VI.1969 – 70 mm, brons 25 -
316 Marcel Rau – Vz. Zittende halfnaakte vrouw met harp op zwarte achtergrond / Kz. Pro Musica, 77 mm, brons 15 -
317 Bonnetain – Vz. Borstbeeld naar rechts van Marc de Selys Lonchamps / Kz. Academie royale des sciences 1936-1948, 75 mm, gegoten brons 30 -
318 Alfons Mauquoy – Vz. Zittende vrouw met standbeeld op de achtergrond / Kz. La chambre de Commerce 1965 – 50 mm, zilver, 51 gram, onbekende variant 40 40
319 Artur Dupon – Vz. Vrouw in Griekse kledij BelgiumPro Arte / Kz. Ecole de Musique 1948 Nadine Riga (gegraveerd) 70 mm, verzilverd + verguld – 2 stuks 45 -
320 Ant. Jorissen – Vz. Cardinal marcier / Kz. College Braine-L’Alleud , 60 mm, brons 15 -
321 J. Danse – Vz. Antiek geklede vrouw met lauwerkrans naast embleem Luik / Kz. Litterature Walonne 1898 – 40 mm, zilver, 25,4 gram, in origineel etui 25 25
322 Henri Lannoye – Vz. Phippvs dux Bvrgvndiae / Kz. Ketting van het Gulden Vlies, 110 mm, verzilverd brons + 35 mm, zilver (A999)- in origineel etui – 18 gram – 2 stuks 45 45
323 Henri Lannoye – Vz. Borstbeeld Leopoldus I 1831-1865 / Kz. Ketting van het Gulden Vlies, 110 mm, verzilverd brons + 35 mm, zilver (A999)- in origineel etui – 18 gram – 2 stuks 45 45
324 J. Fisch – Vz. Monument voor de burgemeesters van Warsage 1808-1908 / Kz. Opsomming van de burgemeesters Fléchet – 50 mm,  verguld brons, 42,5 gram, on origineel etui 25 25
325 Vz. Stoomboot Compagnie Maritime Belge / Kz. C.M.B. met erboven de vlag – 65 x 111 mm, brons, op de rand Fonson 25 30
326 Vz. Het gebouw van de Bank van Brussel / Kz. Gekroond schild van Brussel 1827-1967 – 58 x 113 mm, rand Fonson, brons, in origineel etui 15 20
327 A. Bonnetain – Vz. Borstbeeld koningin Elisabeth met grote hoed / Kz. A S.M. La la Reine Elisabeth, 70 mm, brons, reeks Les Amis de la Médaille d’Art- zeldzaam. 125 -
328 Dubois – Borstbeeld Delfosse né à Liège le 9 mars 1801 / Kz. Intégrité, justice, indépendance Chambre de représentants 1840, Vice président 1852 et président – 50 mm, brons, prachtige kwaliteit 38 -
329 Jacques Wiener – Vz. Hotel de ville de Gand / Kz. Gand/XXV/Anniversaire Leopold I 1856 – 50 mm, brons, prachtige kwaliteit 35 -
330 Vz. Wapenschild Stad Hasselt / Kz. Fête du Faubourg St Germain juin 1856 – 48 mm, zilver 30 -
331 Robert Couton- Vz. Borstbeeld Chopin / Kz. Arend 1810-1849 – Monnaie de Paris, 68 mm, brons 60 -
332 Graveur AP – Cultuurraad voor de Ned. Cultuurgemeenschap / Canada-USA-Ontmoedingsdagen september 1975 – verguld brons – 75 mm 18 -
333 Theo Van Looij – Kon. Academie Wetenschappen, Letteren & Schone Kunsten / 50 jaar in dienst Wetenschap & Cultuur 1988 – 59 mm – brons 9 -
334 Debonnaies – Vz. Academie Royale des Beaux-arts de bruxelles 1711-1961 / Kz. Commemaoration du 250e anniversaire – 65 mm, verguld brons 10 -
335 H. Heusers – Een tuinman aan het werk in een tropische tuin / Ministerie Landbouw – 50 mm – verguld brons 11 -
336 Provincie Brabant / praemium datum cui bene meritus – 50 mm – brons verguld 7 -
337 Alfons Mauquoy – Caisse hypothecaire naakte man met vrouw / oogstende vrouw – aan René Ferdinand Wilryck – 82 x 68 mm – brons 32 -
338 H. Fleisch – Baron F. Van Ackere & Valentin d’Hondt – 70 mm – brons 10 -
339 Fischweiler – assurantie Belg. Boerenbond aan A. Dequae – 75 mm – brons 9 -
340 R. Boschmans – Camille Huymans / inhuldiging germinal hasselt 26-5-1956 – 70 mm – brons - vrijmetselaar 27 -
341 R. Boschmans – Camille Huymans / Kamer van Volksvertegenwoordigers – 70 mm – brons - vrijmetselaar 18 -
342 J. Vandersteen – Louis d’Haeseleer – 25 j aar arlementair – 50 mm – verzilverd brons 12 -
343 Francine Somers – Senator Robert Gillon / senator Hilaire Lahaye – 40 mm – verzilverd brons - vrijmetselaar 18 -
344 H. Lannoye – Gaston Eyskens / Vice Comes Eyskens 1905-1985 – brons – 70 mm 18 -
345 R. Cliquet – Jean Rey – 65 mm – verz. Brons 9 -
346 R. Cliquet – Albert Ed Janssen 1883-1966 – minister van staat – 64 mm – brons 13 -
347 Jef Vandersteen – Raoul Vreven minister – brons – 70 mm 13 -
348 A.Bonnetain – Henri Carton de Wiart – Kamer van Volksvertegenwoordigers – 1946- 70 mm -br 18 -
349 W. Kreitz – Frans Van cauwelaert 1910-1960 – Kamer van Volksvertegenwoordigers – 70 mm -brons 16 20
350 J. Debremaecker – baron J. Van de Meulebroeck, burgemeester Brussel 1939-1956 – 70 mm – brons - vrijmetselaar 18 18
351 A.Darville – Jules Destrée 1863-1936 Marcinelle – 70 mm – verguld brons - vrijmetselaar 13 -
352 A.Braecke  - Roger De Kinder gouverneur Oost-Vlaanderen – verz; brons – 90 mm 18 -
353 J. Lagae – Emile Beco, gouverneur provincie Brabant 1843-1923 – 75 mm – brons 22 -
354 A.Hupet – Achille Delattre ministre d’Etat -commune de Paturages – 70 mm – brons 16 -
355 Dupagne – Victorien Antoine – directeur de l’Institut agronomique 1934-1953 – 70 mm – brons 16 -
356 W. Kreitz –Camille Huymans  - vrijmetselaar brons – 70 mm – 12 -
357 A.Mauquoy – Wereldtentoonstelling Antwerpen 1930  - brons – 60 mm -in origineel etui 29 -
358 Paul Dubois – Twee vrouwen met kind vluchten het oorlogsgeweld / weeskinderen – 60 mm  verzilverd brons 27 -
359 Devreese – Huwelijk Leopold & Astrid – 40 mm – brons – n° 312 22 -
360 A.Poels – de hoofdfiguren van het verhaal van Uilenspiegel – 70 mm – brons 10 15
361 Stievenart – Athenee royale de Mons – Union des anciens eleves – brons – 62 mm 13 23
  Reeks Commissie voor Numismatiek
362 Alphonse Darville – 1983 – Heracles – verz. Brons 70 mm 22 -
363 Fernand Vanderplancke – 1986 – De omhelzing – 95-52 mm – verz. Brons 22 -
364 Leo Van Herwegen – 1989 – Vreugde – brons – 70 mm – 5989 – vrijmetselaar 22 -
365 Inez Hegeman – De omwenteling 1990 – 70 mm – brons 22 -
366 Luc Verlee – 1993 – Zomerspel – 70 mm – brons 22 -
367 Jules Lagae – aan zijn vriend Jul. Buyssens 1934 – brons – 50 mm 22 -
368 Marcel Rau – Lucien Beauduin – Tienen Suikerfabriek 1941 – 50 mm – brons 8 -
369 Jean Droit – Een kruisridder met schild beschermt het volk / Het Rode Kruis van België – 65 x 55 mm – verguld brons 40 -
370 Jean Droit – Een kruisridder met schild beschermt het volk / Het Rode Kruis van België – 65 x 55 mm – rood koper 40 -
371 Jos L Dirick 32 – R.P. Rutten O.P. / Blanco – 70 x 50 mm – brons 12 -
372 Wapenschild West-Vlaanderen versierd / Koeien en veerzen 33e omschrijving premie van 50 Fr 1896 – 55 x 53 mm – verzilverd brons 15 -
373 Wapenschild West-Vlaanderen versierd / 6e Gewestelijke landbouwstreek premie van 150 Fr voor stieren 1899 – 55 x 53 mm – koper 15 -
374 Francine Somers – Baron Simonart / Breendonk – 1947-1977 – 70 mm – brons 15 -
375 Adolphe Wansart – Delmotte & Losseau / Centenaire de la société des bibliophiles belges Mons 1935 – 70 mm – brons – uit de reeks Les Amis de la Médaille d’Art (vrijmetselaars) 15 -
376 Serge Creuz – Athenée de Laeken 1879-1979 / Lycee royal marcel tricot 1979 Laeken – 70 mm -brons 10 -
377 Jan Anteunis – Z.K.H. Prins Karel regent van belgië Vd Landjuweel Beker / Koning Albert Instelling – Het Landjuweel – 70 mm – brons 20 25
378 De Soete – Vlaggen / De V.V.V. uit dankbaarheid – 70 mm – brons 15 -
379 J. Fonteyne – Diederik Van den Elzas / Spel van het Heilig Bloed Brugge 1947 – 70mm – brons 10 -
380 Elstrom – J.F. Kennedy Tunnel 31 mei 1969 Antwerpen / Intercommunale Autoweg E3 – 70 mm – brons 12 -
381 Debonnaires – Academie royale des beaux-arts de bruxelles 1711-1961/ 250ste verjaardag – 65 mm – brons 13 -
382 Bonnetain – Robert Danis / Magicien de la Chirurgie 1925-1946 – 65 mm – brons 15 20
383 Si tous les hommes voulaient donner du sang / Hommages au Bénévoles – Chochoy – 65mm – verguld brons 12 -
384 P.H. – Gouden leeuw – 1983- genummerd op de rand: 787 – verguld brons  naslag? – 65 mm 18 -
385 P.H. – Gouden helm – 65 mm – verguld brons – épreuve 18 -
386 JHR Mr F. Beelaerts van Blokland 1954 / Vice President van de Raad van State – 60 mm – brons 25 -
387 Fr. Vermeylen – Liberté Sociale 1911 Betooging Schoolvrijheid – 60 mm – brons 14 -
388 Le secours de Belgique à Raymond Vereecken 1962-1987 – 60 mm – verz. Brons 18 20
389 Penning Koolmijn 1908-1976- n° 1063 H.P. – 50mm – ijzer 20 25
390 H.FT Leopold II Koning der Belgen / Vrije Burgerbond 21.11.1897- 50 mm- verguld brons 15 20
391 J. Fisch – Albert Roi des Belges / Ste Rle Hippique de belgiqsue Reconnaissance d’Officiers 4 juin 1914 – 50 mm – verguld brons 15 -
392 Prov. Oost-Vlaanderen Gent / Souvenir du 75e anniv de l’Independance Belge 1830-1905 – 50 mm – verguld brons 15 20
393 S.J.B. Delasalle Fundator scholarum christianarum / fratres scholarum christianarum Romae – 60 mm – verguld brons – in etui 35 -
394 Garauq – 1948-1973 / Con. Int. du Sport Militaire – 85 mm – verz. Brons 15 -
395 Poncelet 1957 – Prachtig portret van een mijnwerker – 85 x 85 mm – ontwerp 35 40
396 Francine Somers – Een uil – 30 mm – lood of tin 16 20
397 Boschmans – Camille Huysmans – 70 mm – brons 15 -
398 J. Wurden – Remb. Dodoens Mechelen – Sciété Dodoens d’Uccle – 37mm – brons 13 20
399 Darville – Jules Destrée 1863-1936 – Marcinelle Hommage de la Commune de Marcinelle – 70 mm – brons – ongepatineerd 12 -
400 Jouvenel – Ch. De brouckère burgemeester brussel – 1796-1860 – 45 mm – brons 18 20
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7