Veiling n° 2 – 2022

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
101 Carl De Cock – Ruiter te paard / Exposition Universelle Internationale Gand 1913 -55 mm – brons 10 101
102 Jan Anteunis – F.R.B.S.A.  Arch. W. Rooms – Roeiwedstrijden – 107 x 85 mm – verguld brons – epreuve d’artiste 40 -
103 Henry Thiery – K.V.A.O.V. – U.R.A.F.O. / Rechtopstaande vrouw – 60 x 74 mm – proefslag in lood 40 -
104 De Coeyer M – Stad Gent met wapenschild / Wilfried Sybrands 14.IV.1982 – 52,5 x 52,5 mm – brons 10 30
105 Karl Lateur – Provincie West-Vlaanderen 1830-1930 Bescherme God Belgenland – 60 mm – brons + extra exemplaar in FDC naslag 15 20
106 Associations des Ingenieurs Ecoles spéciales de Gand – W.Kerkhofs 1 CC 1934 – mooie gravure – hangertje – 33 x 27 mm – zilver 25 45
Prijsmedailles
107 Kostelooze Stadsschool n° 13 Gent / Algemene prys toegekend aan Camille Steenbrugge 1877 – 49 mm – hanger in zilver 20 160
108 Eerste communie 1909 Ledeberg / Christelijke leering 1ste prijs Juliana Remue – 48 mm – hanger in zilver 20 155
109 School Schreiboom 1911 / Prijs van uitmuntendheid Julienne Remue – 40 mm – hangertje in zilver 20 160
110 Algemeene prijs 1912 / School Schreiboom Julienne  Remue – 47 mm – hangertje in zilver 20 165
111 Provinciale school van Sint Stephanus Gent / Schooljaar 1919-1920 Prijs van Uirmuntendheid De Leu Julianus – 54 mm – hangertje in zilver 20 155
112 Institut St Paul Gand / Section Moyenne Albert Dossche 3 août 1921 – 47 mm – hangertje in zilver 20 130
113 Ville de Gand Concours de Chiens patiers 1r Prix – 49 mm – hangertje in zilver 20 180
114 Religion par A. Senoc Pent Im Ce Oosterzele – 35 mm – hangertje in zilver 20 -
115 Katholieke bewaarschool Gent 1904 – 32 mm – hangertje in zilver 20 125
116 St Nicolaes 1835 / Pijl en boog – 32 mm – zilver + Christelijke Leering 1907 Katholieke bewaarschool Gent – 16 mm – zilver + Sierlijke letter A met op de keerzijde 5 – 30 mm – zilver? 20 25
117 Leopold II / Koninklijke Teekenacademie Gent – Rekenkunde 2e afd. 2e prijs Jan Raes 1891-1892 – 28 mm – brons 15 80
118 Stad Eecloo Teekenschool 1924 / TeekenkunstAntiek hoofd  Oosterlinck Aimé 1e prijs – 46mm – zilver 20 25
119 Vermeylen – Albert Roi des Belges / Teekenkunde Levend modèle Schelck Maurice 1ste prijs – 51 mm – zilver 25 30
120 Slijnland vooral Izeghem 26 juli 1874 / Deftige alleenspraak 1e prijs – 51 mm – hangertje – beschadigd 10 -
121 Wetteren Kunstkring “Met tijd en vlijt” Prijskamp voor Nederlandsche Declamatie 10 sept 1871 / Tweespraken Boertig Vak Eenige klas Eenige prijs – 62 mm – hanger in zilver – beschadigd 10 -
122 Gemeente Moorsele prijskamp gegeven voor de Maatschappij van Rhetorica 27 mei 1866 / Zangkunde Kluchtlied 1ste prijs – 54 mm – hanger in zilver 20 -
123 Kortrijk 1875 / Boertig vak Alleenspraken – 54 mm – hanger in zilver – lichte beschadiging 15 -
124 Tooneel Prijskamp Ooike 1875 / Alleenspraken Boertig vak 1e prijs – 60 mm – hanger in zilver 20 -
125 Ch. Wiener – Leopold II / Gemeente Eyne Kampstrijd van Tooneelkunde 28-29 juni 1874 Deftige alleenspraken 1e prijs – 51 mm – hanger in zilver 15 20
126 Wapenschild Lier / de Taalminaren Lier- alleenspraken Boertig vak 3e prijs 1875 – 40 mm – hanger in zilver 20 -
127 Maatschappij van Rhetorika “Eikels worden Boomen” te Eekloo / Tooneelprijskamp van 16 april 1871 Alleenspraken Boertig vak Eenige klas Derde prijs -62 mm – hanger in zilver 25 30
128 Hart – Leopold II Koning der Belgen / Tooneelkampstrijd 18816-1862 Kunst en eendracht Waereghem – 46-  mm, hanger in zilver 20 -
129 Willems-fonds Nieuport 1892-1893- afdeeling / Boertige alleenspraak 2e prijs wapenschild  - 46 mm – hanger in zilver 20 -
130 Maatschappij “de vrijheidsliefde” Gent prijskamp voor uiterlijke welsprekendheid 1874 / Alleenspraak Boertig vak 1e klasse 1e prijs -hanger in zilver – 66 mm 15 20
131 H. F Leopold II koning der Belgen / Gemeentebestuur Berchem 1858-1908 aan Mr August Wante als herinnering aan zijn 50jarig jubelfeest als tooneelkunstenaar 29 9ber 1908 – 56 mm – hanger in zilver 25 30
132 Rijnland Vooral Iseghem 26 juli 1874 / Boertige Alleenspraak 1e prijs – 52 mm – hanger in zilver 15 -
133 Lijrisch genootschap – Lijnghem Tooneelkundige prijskamp 1873. / 2de prijs Boertige alleenspraak – 59 mm – hanger in zilver 20 -
134 VDV Leeuw Kortrijk / 58 mm – zilver, beschadigd 10 -
135 Gemeente Nederswalm-Hermelghem Boertig vak 1e prijs / Maatschappij van Tooneelkunde Kampstrijd 1870 Nut en Vermaak – 59 mm – hanger in zilver 25 -
136 Escanaffles 25 mars  1862 / Berchem – 60 mm – hanger in zilver – beschadigd 15 -
137 Rhetorika Lauwe 1872 / Alleenspraak boertig vak 2de prijs – 48 mm – hanger in zilver 15 -
138 Rhetorika Moorsele 1862 / Boertig vak 2de prijs – 45 mm – hanger in zilver – beschadigd 15 -
139 Synghem 1867 / Uitgalming Boertig vak 2e prijs – 61 mm – hanger in zilver 15 -
140 Rhetorika Gulleghem 1862 / 2e prijs boertig – 40 mm – hanger in zilver 15 -
141 K.M. Harelbeke / B.V. 1ste prijs – 48 mm – hanger in zilver 15 -
142 K.M. Harelbeke / B.V. 1ste prijs – 49 mm – hanger in zilver 20 -
143 D.V. Leeuw Kortrijk / B Alleenspraak – 44 mm – hanger in zilver 15 -
144 Visitation rue Basse GAND / Honneur Cours Supérieur Mariette Segers – 61 mm – zilver (laag gehalte) 20 155
145 Visitation rue Basse GAND Excellence 2e Moyenne / Mariette Segers - 53 mm – zilver 20 155
146 Visitation rue Basse GAND / 3e Moyenne Mariette Segers – 47 mm – zilver (laag gehalte) 20 155
147 Exposition Universelle Poitiers 1899 – 46 x 64 mm – wapenschild op zilveren plaatje - 10 15
148 Angelet – Alfonso XIII Rey de espana Madrid 1890 / Concurso International de la sociedad cientifica europea – 70 mm – verguld brons 15 15
149 LS Bottée – Marianne met gevleugelde heraut / Exposition et Concours de Rosendael lez Dunkerque 1891 – 50 mm – verguld brons 15 -
150 Maatschappij ter bevordering van Nijverheid en Wetenschappen Gent / Tentoonstelling 1890 Notebaert Br Lijsten en mouluren – 46 mm – verguld brons 25 30
151 Republique Française wapenschild / Exposition universelle et commerciale Poitiers 1899 – 57 mm – verguld brons 10 -
152 Georges Lemaire – L’Exposition de Paris 1900 / de nieuwe uitvindingen o.a. de luchtballon – 54 mm – verguld brons 20 -
153 Lemaire – Chambre syndicale provinciale des arts industriels Gand 1876 / Maatschappij ter bevordering van nijverheid en Wetenschappen Tentoonstelling 1891 Gent (gegraveerd) – 50 mm – verguld brons 20 25
154 Société féline Liègeoise Exposition Internationale Liège 1930 / 2 katten – 71 x 51 mm – verz. Brons + een kaat 65 x 45 mm – brons – dus 2 stuks 10 15
155 Lot van 3 Kynos Club Liegeois (mooie gravure) / Exposition Canine Prix + Exposition Canine 1er Prix de couple Liège 1905 + Exposition Canine 3e Prix Cora of Walburge Liège 1905 – 40 x 55 mm – brons + 1 ex Ag 20 25
156 Honden – Berger Belge Club 45x35 mm – verz.br + Club Canin Rainaisien hangertje 20 mm – verguld (?) in origineel etui 10 10
157 Katten – 5 verschillende van het Isle of Man 38 mm - nikkel+ 1 ex Hongarije (Ag) – 35 mm 10 15
158 Witterwulghe – Reeks van 6 medailles van katten – Société Féline des Flandres Gand – 40 mm – zilver & brons & verguld 20 25
159 Witterwulghe – Reeks van 5 medailles van katten – Société Féline des Flandres Gand – 40 mm – zilver & brons & verguld 20 25
160 Reeks van 6 medailles van katten –35 mm – zilver & brons & verguld- 1 ex. Uit 1780 20 -
161 Jake Keustermans – Mauqouy-Tramaux & C° bvba Opendeurdagen 1988 – 49 mm – brons 10 -
162 Dolf Ledel – Joseph Wauters Ministre de l’Industrie & du travail 1918-1927 Directeur du « Peuple » 1910-1920 – Pour que le peuple lise – 84 x 63 mm – brons 20 -
163 Lot van 8 Belgische medailles – Ch. Wiener, Devreese, Becq, Jouvenel – te onderzoeken 30 35
164 Lot van 5 loden medailles geslagen in spiegelbeeld, diverse diameters, eigenaardig maar mooi geslagen -te onderzoeken, diverse diameters 25 -
165 Paul Huybrechts/Roger Duterme – De Belgische aanwezigheid in Midden-Afrika – Congolees beeldje / La Presence Belge en Afrique Centrale -Zwarte vrouw met kindje op de rug – 70 mm – koper – uit de reeks jaargiften van de Promotie van de Medaille 25 -
166 Paul Huybrechts/Roger Duterme – De Belgische aanwezigheid in Midden-Afrika – Congolees beeldje / La Presence Belge en Afrique Centrale -Zwarte vrouw met kindje op de rug – 70 mm – verzilverd & épreuve – uit de reeks jaargiften van de Promotie van de Medaille 40 -
167 Devreese – Koningin Astrid / Lelie – 75 mm – brons 25 -
168 Boschmans – Drie arbeiders / Uit erkentelijkheid vanwege de P.M.B. Antwerpen aan zijn jubilaris – 70 mm – verguld brons 20 -
169 Wijnants – In de wereld die komt zal arbeid heerschen – Vers la souverainete du travail / 1885-1935 POB – BWP aan E. Van Wynsberghe (gegraveerd) – 70 mm- verguld 20 -
170 Ervdimvs ovi cvstodient terrae fertilitatem – Boer met ossespan / Rijksfakulteit der Landbouwwetenschappen Gent – 80 mm – brons – in origineel etui 25 25
171 Alphonse Darville – Institut Europeen Interuniversitaire de L’action Sociale / Blanco – 80 mm- brons in origineel etui 25 25
172 Gegoten plaket in brons met de gekoppelde bustes van koning Albert I en koningin Elisabeth – 133 x 170 mm 25 -
173 Promotie van de Medaille: Jaargift – Naakte man plant een boom – 80 mm – brons 25 -
174 Braemt – Soc. Royale d’agriculture et de Bot. De Gand – Godin Flora – blanco keerzijde – 43 mm – brons – in origineel etui 25 -
175 Graveur Carl de Cock – Hulde van verdienste van  stad Gent aan DE Rijcke Francis 30-10-1947 – prachtige gravure van de voor- en keerzijde – 70mm – brons – in origineel etui 25 35
176 Lamon - Ooidonk – 1595-1995 Kasteel / Gekroonde wapenschilden – 60 mm – brons 15 -
177 C.V. Enkele fabeldieren / RUG Facvlteit van de Diergeneeskunde – 82 mm – gegoten brons – zeldzaam – in origineel etui 30 40
178 Hypolite Lefebvre / J. Jooris Gand – PATRIA De gentse maagd / 1830-1905 Landschap met vlag – 50 x 43 mm – zilver – in origineel etui van Jules Jooris “A la chaine d’or” Spécialiste pour la frappe des médailles & insignes rue Longue de la Monnaie Gand 50 55
179 XXe anniversaire du cercle numismatique 1974-1994 Philathelique de Clabecq / Le comité – 30 mm – brons – in origineel etui 10 15
180 XXe anniversaire du cercle numismatique 1974-1994 Philathelique de Clabecq / Le comité – 30 mm – zilver – in origineel etui 15 -
181 Dolf Ledel – Twee arbeiders aan de hoogoven / 1887-1937 Hulde van de centrale der metaalbewerkers van belgië aan haar stichters – 66 mm – brons 20 25
182 Museum Wetenschap & Techniek Robot / Gratis animis Universitas Gandavensis – 60 mm – verz. Brons 10 25
183 Fernand Vanderplancke – Gestetner Nashua United / Michel de Bosschere – Fernand Vanderplancke – 40mm- brons 10 -
184 25 jaar Virtus et Efficacitas 1961-1986 / Dr. F. Van Hees – R.U.G. Beker & slang– 42 mm – wit metaal 10 15
185 Boerentoren / Als aandenken aan de Bloemenshow 4 tot 12 mei 1957 kredietbank Gent – 70 x 43 mm – brons -in origineel etui 15 30
186 Lemaire – Chambre syndicale provinciale des arts industriels Gand 1876 / Concours 1899 – 50 mm – zilver – in origineel etui 30 35
187 Mutualistische Erkentelijkheid / Een man en een vrouw met 2 kinderen en achter hen een optocht – ereteken – 29 x 37 mm – verz. Brons met groen lint van 30 mm breed – mooie gravure 15 -
188 Rijksuniversiteit Gent met wapenschild / 150 jaar rechtsleven 1830-1980 Gent-Leiden – in etui – 59 mm – verz. Brons 20 25
189 Lemaire – De Gentse Maagd / Stad gent 24 juli 1898 – Onthulling van het gedenkteeken opgericht ter vereering van den graaf Karel de Kerckhove de Denterghem Burgemeester der stad Gent van 1857 tot 1881 – 50 mm – verguld brons hanger – in origineel etui van Stocké Frs & Ste Rue St georges Gand 30 -
190 Stad Gent / Aan Marie-Madeleine Van Renterghem-Van De Vijver uit erkentelijkehid voor bewezen diensten aan het stedelijk onderwijs – 70 mm – brons in etui 20 45
191 Geo Verbanck – Prachtig portret van Mercurius / VOSEKO U.G. – 45 mm – brons 15 40
192 Allman Londen – Delay not Time Flies Awarded for punctuality – zandloper met vleugels / Reward od Merit – 44 mm – lood 10 -
193 Marcel Mzy – Een roos / SP 100 jaar 1885-1985 – 35 mm – brons in etui 10 10
194 Georg Vindevogel – De textielwerkster / Textielarbeiderscentrale van belgië 1898-1958 1858 – Textielsyndicaten Gent – 70 mm – brons met prachtige patina 20 25
195 Wijnants – In de wereld die komt zal arbeid heerschen – Vers la souverainete du travail / 1885-1935 POB – BWP aan W. Cockelbergh (gegraveerd) – 70 mm- verguld 20 -
196 Cent ans de socialisme 1885-1985 – 50 mm – brons 5 10
197 Museum voor Volkskunde Gent – Tentoonstelling Gentse Penningen 1780-1980 15 dec. 1989 – 70 mm – tin 10 -
198 Paul Huybrechts – 500 F Europalia Mexico 38 mm – Ag 10 15
199 Ch. Wiener -  Leopold II Roi des belges / Exposition Nationale 1880 – FDC – 51 mm – brons 5 -
200 SintLukasschool Gent Jaar 1896-978 Afdeeling der beeldhouwkunst 6de jaar 1e prijs – Jozef Van de Waele / Sanctus Lucas zeer mooie gravure van de apostel aan het werk – 68 mm – zilver hanger 40 210
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7