Veiling n° 2 – 2022

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
201 SintLukasschool Gent Jaar 1902-1903 beeldhouwkunst 5de jaar 2e afdeeling 2e prijs – Jozef Van de Waele / Sanctus Lucas zeer mooie gravure van de apostel aan het werk – 71 mm – zilver hanger 40 210
202 Gemeente Drongen -  Wapenschild / blanco – 60 mm br 10 15
203 Drongen – Koninklijke Muziekmaatschappij De Zwanezonen 1910-1990 f.verbeke voorzitter – 50 mm brons 10 30
204 1981 Vlaamse Handboekbindersgilde Gent / Grote prijs Vlaamse Boekbindkunst – 50 mm – brons in etui 10 10
205 J. Jooris - Leopold I & Leopold II / Maatschappij oud soldaten Prns Leopold Drongen 17 mei 1908 – 51 mm - verguld 20 45
206 Rau – Algemeene Wereldtentoonstelling Brussel / 1958 Twee mannen hand in hand – 60 mm – brons in origineel etui 20 -
207 Lot 3 medailles o.a. 1952 BJB Baarle-Drongen 1952 be/ Tentoonstelling middenstand Drongen 1931 verz. / Eug J De Bremaecker Mutualiteit socialiste  brons 15 20
208 S.A. Argus Chemical NV Prachtige kat / 1957-1967 Droogenbos – 70 mm – brons 25 -
209 Orde der geneesheren – Gent / Hulde gouden ambtsjubileum 22 XI 1975 – 50 mm – verguld 10 45
210 Jul. Lagae – Vrouw sorteert kledij / Comité national de secours et d’alimentation – 35 mm – brons 10 -
211 Penning EGMP 11 mei 1996 aan Robert Blansaer – A.V. te Mechelen – 44 mm – proefslag in lood 10 20
212 Egide Rombaux – Koning Leopold I & II & prins Albert & Elisabeth / Concessions de charbonnages de Mariemont et de Bascoup – 50 x 40 mm – brons 25 40
213 Founders Day 12 oct. 1972 Outbord Marine Belgium sa / 1.000.000 TH.MOTOR – 64 mm – verz. Brons + 10 10
214 Lot mutualiteit & syndicaat in total 6 stuks o.a. Rau, Müller, te onderzoeken 10 10
215 Lot banken: Banque de Flandre & Kredietbank & Deutsche Bank – 3 stuks 10 20
216 Lot van 5 hangers met diverse onderwerpen – te onderzoeken 5 10
217 Gentse maagd 1827/1977 / Kanaal van Neuzenopgent geopend den XVIII NOV: MDCCCXXVII – 50 mm – br 10 -
218 De Vigne-Hart – Koning Albert I / Vaincre ou mourir 1914-1915 – 50 mm – brons 5 -
219 Lot van 5 Medailles Frankrijk 5 -
220 Lot van 6 medailles te onderzoeken 5 5
221 Lot van 4 medailles te onderzoeken 5 10
222 L.Cariat – Een man en een vrouw lopend in de natuur / Médaille de Cross Country de l’Armée – Don de S.M. Le Roi Yser 1917 – 50 mm – zilver – prachtige gravure 40 -
223 Lot van 1F Albert I verwerkt tot juwelen – 6 stuks 30 30
224 Lot van 1F Albert I e.a. verwerkt tot juwelen – 6 stuks 30 35
225 Lot van 3 juwelen verwerkt van munten – te onderzoeken 10 10
226 Lot van 5 juwelen verwerkt van munten – te onderzoeken 10 10
227 Lot van 10 hangertjes waarvan sommige verwerkt tot juweeltje – te onderzoeken 20 -
228 Lot van 4 medailles Wereldtentoonstelling 1913 Gent – te onderzoeken 20 25
229 Lot van 14 penningen Oud-Vlaanderen – 1913 – Wereldtentoonstelling Gent – te onderzoeken 30 75
230 Lot van 6 penningen Wereldtentoonstelling Gent 1913 – te onderzoeken 20 35
231 Lot van 5 penningen Wereldtentoonstelling Antwerpen – te onderzoeken 15 -
232 Lot van 8 penningen diverse Wereldtentoonstellingen Brussel – te onderzoeken 20 40
233 Souvereine gilde van Sint-Joris Gent / Ernest Mat 1909-1934 – 44 mm – zilver 40 145
234 Maatschappij ter bevordering van Nijverheid en Wetenschappen Gent / Tentoonstelling 1894– 46 mm – brons 10 15
235 Jules Jooris - Maatschappij ter bevordering van Nijverheid en Wetenschappen Gent / Prijskamp 1905 Steen Snede Werkteekeningen van Spitsgevel 1e prijs Hebbelinck Albert Ledeberg – 50,5 mm – verguld zilver 40 105
236 Barre 1844 – Leopold I Roi des belges / Le roi aux eleves de l’université de Gand en souvenir du 8 juillet 1860 – 57 mm – brons - FDC 20 -
237 Lemaire a Gand – Ville de Gand / Stad Gent plechtige intrede van hunnen Koninklijke Hoogheden Prins & prinses Albrecht van België 20 juli 1902 – 55,5 mm – verz. Brons 20 -
238 Lemaire – Stadsmaagd Gent / Stad Gent 1 ocrober 1899 Plechtige inwijding van den Nederlandsche schouwburg – 50 mm – brons 20 -
239 Lemaire – Stadsmaagd Gent / Provinciale tentoonstelling Oost-Vlaanderen Gent 1899 Erkentelijk aandenken – 50 mm – brons 20 -
240 Lemaire – Stadsmaagd Gent / 50ste verjaring der stichting van het Koninklijke stamhuis Stad Gent 5 sept 1881 – 50 mm – brons 20 -
241 Lot van 3 medailles van Gent uit 1883, 1887, 1899 – in zeer mooie kwaliteit – 40 mm – diverse materialen 30 35
242 Lot van 6 verschillende Gentse penningen in diverse materialen – te onderzoeken 30 35
243 Lot van 7 verschillende Gentse penningen in diverse materialen – te onderzoeken 20 35
244 Lot van 7 verschillende medailles in diverse materialen  te onderzoeken 20 35
245 Paul Huybrechts – De Munter – geëst op een koperen plaat – uit de reeks Commissie voor Numismatiek 50 55
246 14 eretekens in diverse uitvoeringen 50 -
247 3 prachtige eretekens – voor specialisten 50 -
248 Graveur Jan Anteunis – gegoten medaillon 380 mm op eiken kader 550 x 480 mm – Rederykers kamer St Agnete – Tooneel groep onder ons 1933-1943 (rondom langs de rand)  - Een halfnaakte vrouw houdt met haar rechterhand een masker vast en met haar rechterhand een wapenschild met de tekst boxes begheerte en de datum 1471 met een plaatje met de tekst: Tooneelgroep “Onder Ons” aan den heer René Claeys eere-voorzitter ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan 12-10-1943 – prachtig gietwerk – uniek ex. 150 230
Bijna alle hier bovenaan opgelijste medailles vind je terug in de catalogus:
André Despretz, Academia Gandavensis in Nummis. Penningen die betrekking hebben op de Gentse Universiteit, Gent, 1997, nog te verkrijgen bij vzw Limburgse Commissie voor Numismatiek – 0478/265202 – numismatica.limburg@telenet.be
249 Lot kleine medailles betreffende WO I in totaal 11 stuks – waaronder 2 ex zilver 10 20
250 Lot kleine medailles betreffende WOI in totaal 9 stuks waaronder enkele zeldzame 10 25
251 Lot kleine medailles betreffende WOI in totaal 9 stuks waaronder van Devreese 10 20
252 Lot kleine medailles betreffende WOI in totaal 12 stuks van verschillende bekende graveurs 10 15
253 Devreese – La cantine du soldat prisonnier – 55mm – brons 10 15
254 Devreese – Herbert Hoover – 55 mm – verzilverd brons 10 15
255 Lot van 4 medailles betreffende WOI o.a. Dinant 52 mm, 58 x 72 mm, 50 mm, 40 mm 10 15
256 Devreese – Een vrouw stuurt haar man naar het front / Si vous voulez qu’au noir sejours…- 90 mm – brons – mooie gravure 25 30
257 Devreese – General Leman / Fort Loncin – n° 255 (op de rand) – 70 mm – brons 20 -
258 Albert & Elisabeth / Aidont-nous mutuelle – 70 mm – verzilverd brons – genummerd n° 59 20 -
259 Bonnetain – Marie Depage & Edith Cavell / 1915 Remember! – 60 mm – brons 10 15
260 Devreese – Le marquis de Villalobar ambassadeur / Affection-Reconnaissance – 74 mm – brons 20 25
261 Jenny Lorrain – Yvonne Vieslet, de 10-jarige heldin/ Par le sang des Héros – 66 mm - brons 20 25
262 Devreese – Jean Jadot / Gouverneur de la Société Générale – 70 mm – brons 20 -
263 Herman Heusers – Albert & Elisabeth – 1914 Liège – zeer mooie gravure – 60 mm – brons 10 15
264 Josue Dupon – Card. Mercier / De goede herder met zijn schapen – 60 mm – brons 15 -
265 Alfons Mauquoy – Pro Patria Pax / Ons Invalidenhuis – 70 mm – brons 20 20
266 Devreese – à Mauroce van Vollenhoven Ministre / Services rendus reconnaissant des industriels belges – 75 mm – verzilverd brons 25 30
267 Devreese – Souvient toi / Comité provincial de secours et d’Alimentation – 70 mm – verzilverd brons 10 -
268 Jourdain – Kardinaal Mercier / Ptriotisme Endurance – 65 mm – verzilverd brons 10 -
269 P. Theunis – Een vrouw met 2 kinderen / Oeuvres de l’Enfance Brabant – 60 x 68 mm -brons – Pr 25 30
270 Josue Dupon – Generaal Baron Drubbel / Huldebetoging Antwerpen 1922 – 58 x 90 mm – boogplaket – brons 25 25
271 Alfons Mauquoy – Kardinaal Mercier / Romboutstoren Mechelen – 54 x 76 mm – boogplaket in brons 20 -
272 Devreese – Albert & Elisabeth / Générosité Amérique Belgique Gratitude – 90 mm- brons met mooie donkere patina 40 45
273 Devreese 1924 – Mercier, Max, Theodore & Pirenne / L’Allemagne retablit l’Esclavage – 70 mm – brons 25 25
274 Leon Batardy – Cardinal Mercier – gegoten 85 x 122 mm – brons 20 25
275 Lot van 2 oorlogsmedailles 10 -
276 Graveur: HART – Vz. Leopold II / Société royale d’horticulture de Mons – 51 mm – zilver + Vz. Leopold Premier / Société royale d’horticulture de Mons – 50 mm – brons 50 -
277 Prix d’Honneur le 10 août 1887 / Angeline Cels – 40 mm- met kroon 56 mm – zilver – prachtig 20 -
278 Graveur: Braemt – Vz. Godin Flora / Soci&t& royale d’Agriculture et de bot. De Gand – Niet toegekend – 42,5 mm – zilver 40 -
279 Graveur R:M:- Vz. Ville ne Namur / Niet toegekend – 50 mm – zilver 40 45
280 Hedwig Pauwels – Vz. Ambiorix / tin – ter plaats geslagen in het Penningkabinet Limburg – 30 mm – tin – op zeer weinig exemplaren geslagen 10 10
281 Baetes – Vz. 1878-1903 N.J.Cuperus / Kz. BELGISCHE TURNBOND AAN Hyp. Bosschaerts, Penningmeester der Noordergouw -50 mm- zilver- 55,7 gram. 50 20
282 Baetes – Vz. Liggende leeuw / Kz. Fédération, Koninklijke…aan Jos Mellaerts 1880-1930 – 31-33 mm- verguld – hangertje in Art Nouveau stijl 18 20
283 C. Van Dionant -  Vz. Buste van prinses Charlotte / Kz. Blanco – 50 mm, zilver, 56,6 gram – op de rand: DEGREEF – A900 40 40
284a Hart – Vz. Eerste communie medaille / Kz. Beker met de heilige hostie – gegraveerd F. Denaeyer fait la première communion 15 mars 1863 – 50 mm – verguld brons – Guioth Tome I n° 23 25 25
284b Hart – Vz. Eerste communie medaille / Kz. Beker met de heilige hostie – gegraveerd George De Vigne dans l(eglise de St Norbert 24 avril 1918 – 50 mm – verzilverd brons – Guioth Tome I n° 23 20 -
285 Georges petit -Vz. Buste van baron Armand Meyers / Kz. Procureur general pres la Cour d’Appel de Liège – 15 mars 1934 – 60 mm, brons 25 -
286 Georges petit – Vz. Hoofd van Charles Delchevalerie / Kz. A l’occation des X ans de La vie Wallonne 1930 – 60 mm, brons 20 -
287   Teruggetrokken   -
288 G.V. – Vz. Borstbeeld naar links van Edmond Hendrickx 16 november 1911 / Kz. Ter gelegenheid zijner 55e jarige loopbaan als toneelkunstenaar 1856-1911- 55 mm, brons 20 -
289 Georges petit – Vz. Borstbeeld naar links van Ernest Nahaim / Kz. Blanco – 63 x 43 mm, brons 15 -
290 Le Plae – Vz. Van Eyck, Brueghel, Rubens, DeLassus, Gretry / Kz. Ministerie Nationale opvoeding en Cultuur-– in origineel etui van de Kon. Munt – 75 mm, verguld brons, prachtig! 45 45
291 Le Plae – Vz. Buste van een jonge vrouw naar links / Kz. Ministerie Nationale opvoeding en Cultuur- aan de heer Jozef Stroobants bij zijn 50-jarig toneel jubileum Brussel 8 februari 1966 – in origineel etui van de Kon. Munt – 70 mm, verzilverd brons, prachtig 35 35
292 Stievenart – Vz. Twee mannen + PAX / Kz. Industrie 1869-1969 La Louvière – onregelmatige proefslag in brons op 75 x 80 mm -prachtig 30 45
293 Stievenart – Vz. Zicht op de sluys 1967 / Kz. Wapenschild Henegouwen/ Hainaut Tourisme – 70 mm, brons 15 20
294 Denise Peeters – Vz. De saxofonist / Kz. Promotie van de medaille – 80 mm – brons, op de rand n° 8 – de eersle medaille van de vzw Promotie van de Medaille, een buitenkans om deze te kunnen aanvullen in uw collectiue 45 -
295 Harvent – Vz. Drie jonge vrouwenhoofden met lang haar, le  pays de Hainaut à ses amis / Kz. De wapenschilden van de Henegouwse gemeenten – 110 mm – brons, 10 mm  dik & 901 gram, zeer zeldzaam 50 65
296a René Cliquet – Vz. Paul henri Spaak naar links / Kz. 1899-1972 – 70 mm, brons, in origineel etui van Fisch Fonson (ook op de rand) 25 45
296b Idem zoals 296a maar een proefslag in lood van 75 x 75 mm met afgeronde hoeken- zeer zeldzaam en in uitstekende kwaliteit 25 -
296c Idem zoals 296a voorzijde en blanco Kz – proefslag in lood op 50 mm -& keerzijde en blanco Vz – proefslag in lood op 50 mm – uitstekende kwaliteit – 2 stuks 25 -
296d Idem zoals 296a keerzijde en blanco voorzijde – proefslag in lood  40 mm - 10 -
297 Vz. De versierde S van Senaat / Kz. Senateur Secretaire du Senat Jules Coen – in origineel etui , 80 mm, tin 45 -
298 Vz. Wapenschild België / Kz. Voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers F. Leburton Minister van Staat- 79 mm, tin – in origineel etui van de Kamer 40 -
299   Teruggetrokken   -
300 Louis Dupont – Vz. Hoofd van Emile Houbart naar links / Kz. Emile Houbart, ingenier civil des Mines avril 1961, 80 mm, brons 40 -
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7