Veiling n° 2 – 2023

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
LotNr/
N° du Lot
Afbeelding/
Images
Beschrijving / Description Inzet/
Prix de Depart
501   Leopold I Je jure fidelité a la constitution et aux lois du peuple belge / Le roi garde ses serments – La nation gardera les siens 1848 – 49 mm, brons 5
502   Leopold Wiener – Leopold II Roi des belges / Société d’agriculture et d’horticulture de l’arrondissement de furnes  met gekroond wapenschild van Veurne – 43 mm, brons, hanger 25
503   Uit de verzameling van Albert Coppé (Brugge, 26/11/1911-Tervuren, 30/3/1999), hoogleraar Kath. Univ. Leuven, politicus, medeoprichter Chr. Volkspartij, minister & Europees Commissaris een lot van 5 medailles met zijn naamgravure waarvan 1 stuk in zilver (950) op 50 mm (prachtig) en 4  stuks in brons uit zijn persoonlijke collectie 80
504   Armand Bonnetain – Leopold III 1937 Hoofd naar links / BELGIE 50 FRANK BELGIQUE Tee engelen met kroon – 70 mm – brons 50
505   Roger Duterme & Paul Huybrechts – La presence belge en Afrique centrale – Zwarte vrouw met kindje / De Belgische aanwezigheid in Midden-Afrika -76 mm, épreuve in verzilverd brons met n° 28 40
506   Godefroid Devreese – Wereldpostvereniging 1874-1949 / De Postzegel in België – ereteken – 35 mm- brons met lint rood-blauw-rood 10
507   Dupagne – Paul Charles – Gouverneur de la Banque du Congo Belge – 68mm – brons 20
508   Francine Somers – Een vrouwenhoofd, een toorts en 4 sterren / SOUV CHAP L’ESPERENCE VALL DE BRUXELLES 1959 – 70mm, dubbele dikte brons 40
509   Jacques Wiener – Hôtel de Ville Bruges/Brugge – Binenplein -50 mm, brons 50
510   Kristof Widelski – Buste van Goethe / Non Videndo Sed Judicando Fallimur 1749-1832 – 70 mm, brons 20
511   Frans Vermeylen – Albert Roi des belges / prijsmedaille voor de Belgische academies – niet toegekend – 51 mm, zilver 40
512   Braemt – Société Royale d’Agriculture et de Botanique de Gand in gouden letters op het origineel etui –mooie afbeelding van Flora, 45 mm, brons, FDC 20
513   Leopold Wiener – Buste van baron de Reiffenberg Né à Mons le 14 nov 1795 décédé à St Josse ten Noode le 18 avril 1850 / La société des sciences des arts et des lettres du Hainaut – 1850, 45 mm, brons 25
514   Hart – Union Force Egalite Philanthropie souvenir Fraternel met passer en winkelhaak / INAUG DU TEMPLE DE LA PARFAITE UNION A L’OR DE MONS 5850 baron de Stassart – vrijmetselaarsmedaille – 40 mm, brons, zeldzaam 45
515   R. Cliquet – Princesse Jean de Merode, Hoofd naar links / In signum animi reverentis et gratissimi MCMLII – 1952, 70 mm, genummerd op de rand met n° 82, 125 gram, verzilverd??? 25
516   Ereteken Leopoldsorde – Croix de Commandeur Civil et Militaire – 40 mm, zilver, gekroond, met  lint blauw, zwart, blauw, in prima staat 25
517   Hart – Portret van Rubens / Par les soins de la société royale des sciences, lettres et arts – anvers eleve un monument a Rubens 1840, 45 mm, brons 20
518   A. Debeule -Fides et Patria, depersoonlijking van de  stad Mechelen met een vlag en tegenover haar een engel met kruis / Congrès catholique Katholiek Congres Malines-Mechelen 1909 – 25mm – zilver – prachtige gravure van de voorzijde! 15
519   Koning Albert I & koningin Elisabeth met hun bustes naar links, ongetekend, 133 x 170 mm, gegoten brons -mooie geut 25
520   V.V. Ten bate der gemeentelyke weldadigsheid werken 1914-1918 PAX Twee engelen met bazuin bezingen een vrouw met haar kind en haar man die terugkwam van de oorlog, zeer mooie gravure, gegoten in brons, 157 x 232 mm. 60
521   De Grootzegel van België, mooi uitgewerkt met bovenaan de vlaggen van alle provincies / L’ASSOCIATION à Richard Gijselings Président du comité du Fêtes liberales Témoignage de reconnaissance RENAIX 1886 – 51 mm, verguld (18kt) brons 40
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6